Jsem Echt! Ústečák
a jsem na to hrdý

A vím, že i vy jste skuteční patrioti a opravdové patriotky. Už léta vás seznamuji
s bohatou historií Ústecka a okolí. Náš region býval respektovaným ekonomickým
a kulturním centrem. Časy se sice mění, ale je na nás, aby to i přes současné těžkosti byly změny k lepšímu.

I proto kandiduji do Senátu a budu rád za vaši podporu.


Jak dostat lidi k 2. kolu voleb
Image

Moje priority

Echt! Ústecko

Dlouhá léta propaguji bohatou historii Ústecka a připomínám nevyužitý potenciál našeho svébytného kraje. Jako senátor bych propojoval všechny, kdo usilují o pozitivní proměnu regionu. A vládě i ministerstvům bych připomínal, aby důsledně dbaly na politiku srovnávání regionálních rozdílů. Náš kraj dlouho topil a svítil pro zbytek republiky a je na čase to vracet. Dohlédl bych na to, aby vládní pomoc občanům, zvláště seniorům a lidem s nižšími příjmy, byla adekvátní. Severozápadu Čech se současné zdražování dotýká více než bohatších regionů Česka. I proto ve své senátorské kanceláři zřídím bezplatnou právní poradnu.

Echt! tradice

Jsem historik a popularizátor regionálních dějin a tím bych zůstal i jako senátor. Ochranu památek, připomínání historie, úctu k těm, kdo v dějinných událostech prokázali odvahu a pevný charakter a taky podporu živé kultury, to vše považuji za důležité pro zdravý rozvoj státu. Proto bych si dal záležet na poctivé práci při posuzování a přípravě zákonů souvisejících s historií, kulturou a památkami.

Echt! příroda

Ekologické demonstrace v našem kraji předcházely Sametové revoluci. Na vlastní kůži jsme tu zažívali následky drancování přírodních zdrojů a ničení životního prostředí. Takže ochrana přírody a udržitelný rozvoj jsou pro mě klíčová témata. Jsem trochu posedlý recyklací, a nejen proto, že z odpadu jsem už zachránil stovky předmětů do muzejních expozic. Podpořím legislativu omezující plýtvání, zajišťující šetrné zacházení se zdroji, recyklaci a tzv. oběhovou ekonomiku.

Image

O mně

Narodil jsem se v roce 1974 v Ústí nad Labem.

Pracoval jsem jako novinář a po studiu historie na vysoké škole jsem nastoupil do Muzea města Ústí nad Labem, kde jsem vedoucím historického oddělení. Obě tyto své profese často propojuji jako popularizátor regionální historie.

Napsal jsem řadu knih a filmových scénářů a jsem dlouholetým redaktorem reportáží populárního pořadu České televize Toulavá kamera, v němž divákům odhaluji krásy Ústeckého kraje.
V komunální politice působím jako zastupitel a dočasně jsem zastával post radního pro kulturu.

S velkou radostí vyučuji na univerzitě třetího věku.

O mně

Narodil jsem se v roce 1974 v Ústí nad Labem.

Pracoval jsem jako novinář a po studiu historie na vysoké škole jsem se stal zaměstnancem Muzea města Ústí nad Labem, kde jsem vedoucím historického oddělení. Obě tyto své profese často propojuji jako popularizátor regionální historie.

Napsal jsem řadu knih a filmových scénářů a jsem dlouholetým redaktorem reportáží populárního pořadu České televize Toulavá kamera, v němž divákům odhaluji krásy Ústeckého kraje. V komunální politice působím jako zastupitel a dočasně jsem zastával post radního pro kulturu.

S velkou radostí vyučuji na univerzitě třetího věku.

Image