Potkal jsem starosty a starostky z Ústecka

(25. ledna 2023) Milá a neformální příležitost setkat a popovídat si s velkou částí starostů mého obvodu se mi naskytla v pátek 13. ledna ráno v Povrlech, když jsem rád přijal pozvání na "Snídani se starosty" Místní akční skupiny Labské skály.

Starostové a starostky si tam navzájem sdělovali zkušenosti z praxe. A že to nemají jednoduché, dokládala prezentace zástupců Krajského úřadu na komplikovaně znějící téma: "Analyticko-implementační plány na podporu regionálně specifických aktivit v rámci hospodářsky a sociálně ohrožených územích Ústeckého kraje".

Zjednodušeně jde o zjišťování problémů a možnosti jejich řešení v chudších regionech, kam dle daných kritérií spadá 15 z celkových 16 obcí s rozšířenou působností v Ústeckém kraji. Tedy jediné Roudnicko je na tom o něco lépe.

Starostům jsem nabídl zprostředkování jejich postřehů k senátorům a přenesl informace z posledního zasedání senátu, kde se probírala těžká hospodářské situaci České pošty a vize na její řešení. Hned jsem od zástupců Chabařovic obdržel jejich inspirativní projekt na propojení služeb pošty a obce.

Sdílejte stránku s ostatními, prosím