Bauhaus nad Labem? Díky, nechci


Warning: include(/data/web/virtuals/299737/virtual/www/domains/martinkrsek.cz/wp-content/plugins/cornerstone/includes/i18n/shortcodes.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/299737/virtual/www/domains/martinkrsek.cz/wp-content/plugins/cornerstone/includes/classes/Services/Config.php on line 34

Warning: include(): Failed opening '/data/web/virtuals/299737/virtual/www/domains/martinkrsek.cz/wp-content/plugins/cornerstone/includes/i18n/shortcodes.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/299737/virtual') in /data/web/virtuals/299737/virtual/www/domains/martinkrsek.cz/wp-content/plugins/cornerstone/includes/classes/Services/Config.php on line 34

(29. března 2023) Podepsal jsem petici "proti umístění reklamního poutače společnosti Bauhaus u nové prodejny na rozhraní měst Trmice a Ústí nad Labem" - https://bit.ly/3ZqngJj.


Obří rozměry reklamního poutače 30 x 30 x 30 metrů a výška 40 metrů mě děsí. Umím si je snadno představit, vyrostl jsem v jedenáctipatrovém věžáku, který je zhruba stejně veliký. Svítící nápis má být vztyčen u novostavby supermarketu v trmické nákupní zóně. Místostarosta Trmic Tomáš Kupec mě sice ubezpečil, že společnost Bauhaus má všechna potřebná povolení, o konkrétních parametrech reklamního poutače radnici informuje a prý se rozhodla jeho výšku o deset metrů snížit.


Jednateli Bauhausu jsem napsal, že veřejnost si v tak citlivém případě zaslouží mnohem ohleduplnější přístup. Společnost Bauhaus by měla přinejmenším zveřejnit vizualizaci reklamního poutače, s níž by byly zřejmé dopady z hlediska vizuálního a světelného smogu. A pokud by se potvrdily obavy o zásadním narušení místního prostředí, konstrukci dál zredukovat nebo od její instalace zcela ustoupit Náš region není odpadkový koš na věci vyhozené z Brna a panorama Českého středohoří patří k tomu nejcennějšímu, co máme.

Sdílejte stránku s ostatními, prosím