V Senátu za Ústecko, nebo Česko?


Warning: include(/data/web/virtuals/299737/virtual/www/domains/martinkrsek.cz/wp-content/plugins/cornerstone/includes/i18n/shortcodes.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/299737/virtual/www/domains/martinkrsek.cz/wp-content/plugins/cornerstone/includes/classes/Services/Config.php on line 34

Warning: include(): Failed opening '/data/web/virtuals/299737/virtual/www/domains/martinkrsek.cz/wp-content/plugins/cornerstone/includes/i18n/shortcodes.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/299737/virtual') in /data/web/virtuals/299737/virtual/www/domains/martinkrsek.cz/wp-content/plugins/cornerstone/includes/classes/Services/Config.php on line 34

Toť otázka! Senátoři a senátorky totiž při zasedáních horní komory parlamentu ponejvíce přijímají, odmítají nebo doplňují zákony, které k nim doputují z vedlejší malostranské budovy, Poslanecké sněmovny. Případně, a to není tak časté, vycházejí z Valdštejnského paláce vlastní návrhy zákonů.
Při tom všem třeba z Hradu často zaznívá halasení, že je Senát zbytečný, načež následuje burácení do davu "zrušit Senát!"

Pokud na podzim díky vašim hlasům rozšířím senátorký klub SEN 21, Pirátů a Zelených, s vervou se zapojím i do připomínkování a úprav zákonů důležitých pro celé Česko. Ostatně byli to senátoři právě z klubu SEN 21, kteří v době Covidu opravovali četné chyby poslanců a vlády. Ta v covidových kompenzacích zapomněla na lidi pracující na základě dohod o provedení práce nebo pracovní činnosti.

Nechci strašit, ale zdá se, že i v současné krizi bude muset Senát řešit, jak pomoci různým skupinám obyvatel se zvládáním zvyšujících se životních nákladů. Na to bych určitě pomohl dohlédnout.
Jsem připraven se intenzivně zapojit taky do legislativy k ochraně památek, přírody a životního prostředí.

Práce senátora ovšem nespočívá jen v sezení na schůzi Senátu, rozpravách před televizními kamerami a v hlasování. Jak říkají moji možná budoucí kolegové, třeba chomutovský Přemek Rabas, záleží na každém zákonodárci, co ne/udělá pro svůj region.
Tady bych se moc rád zapojil do aktivit senátního Podvýboru pro regiony v transformaci a politikům z našeho kraje pomohl v tlaku na vládu, aby sem k nám stát posílal mnohem více peněz než doposud. Asi víte proč. Léta jsme byli energetickou zásobárnou pro celou zemi a následky si tu "užíváme" dodnes. Je čas, aby nám to zbytek republiky začal poctivě vracet. Že?

Chci aby vás i mě moje práce bavila, a tak bych pokračoval v tom, co dělám už léta. V malostranských palácích i tady u nás doma bych nadále propagoval bohatou historii našeho regionu, která ukazuje, jak skvělý je a může být kout země, kde s čím dál větší hrdostí žijeme.

Často se mluví souhrně o Ústecku a koneckonců i já mám na plakátech Echt! Ústečák. Proto jsem už při zahájení své předvolební kampaně připomněl všechny obce senátního obvodu Ústí nad Labem.
Chci, aby všude tady byla moje práce prospěšná.

Podívejte se na video, jak mi to sázení názvů obcí napoprvé šlo. A kdybyste chtěli přispět k mému zvolení do Senátu, stačí kliknout a vyplnit formulář.

Uctivě děkuji,

MK

Chcete nového senátora pro Ústecko? Zapojte se do kampaně.

Sdílejte tuto stránku, prosím