TZ: Martin Krsek k úspěchu ve druhém kole voleb do Senátu v obvodu Ústí nad Labem

(1. října 2022, Ústí nad Labem) Voliči z Ústecka vyslali svými hlasy do Senátu Martina Krska, ústeckého historika, spisovatele a scénáristu. Ten kandidoval jako nezávislý za hnutí SEN 21 s podporou dalších stran.

„Děkuji svému soupeři a jeho voliče bych rád ujistil, že v Senátu budu hájit celé Ústecko. Výsledek voleb ukázal, že je chybou pohlížet na Ústecko jako na ztracenou periferii, kde mohou uspět jen extremisté a populisté. Moje kampaň se obešla bez nereálných slibů, bez billboardů a voliče jsem neuplácel reklamními dárky. Naopak mnoho lidí bezplatně poskytlo své ploty nebo auta pro mé bannery. Byla to společná kampaň místních patriotů, kteří věří, že dobrý senátor by měl skloubit práci zákonodárnou a tu pro region,“ řekl při sčítání hlasů ústecký historik Krsek.

„Děkuji svým voličům, podporovatelům a také nepostoupivším kandidátům Alfrédu Dytrtovi a Martinu Balejovi. Oba totiž své voliče jasně vyzvali k mé podpoře. Pomohlo to a také díky nim teď můžu začít intenzivní práci pro region i pro Českou republiku. Ctím masarykovskou demokracii a v dnešní polarizované době se pokusím přispět k tomu, abychom se spolu všichni mohli zase normálně bavit a společně posouvat Ústecko i Česko kupředu,“ upřesnil Martin Krsek v ústecké hospodě U Nebožtíka, kde se svými příznivci sledoval sčítání hlasů z druhého kola voleb.


Sdílejte stránku s ostatními, prosím