S ústeckým hejtmanem jsme se (docela) shodli

(22. listopadu 2022) "Tak s čím nám můžete v Senátu pomoci?" S touto otázkou mě v úterý přivítal ve své kanceláři hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller. Kontroval jsem také dotazem: "A čím můžete na krajském úřadě pomoci Ústecku?"

Náš hodinový rozhovor se točil kolem významných témat jako připravovaná rekonstrukce Benešova mostu, budoucnost společné péče města a kraje o Severočeské divadlo, transformace regionu z uhlí k vodíkovým technologiím, potřeba zřízení průmyslového muzea, co s odpornou dírou na Mírovém náměstí, anebo jak převést praktické zkušenosti z regionu do zákonů pro řešení sociálních problémů.

Ne ve všech bodech jsme souzněli, trochu jsme se přeli třeba o důležitosti role architektů v tvorbě veřejného prostoru nebo o kvalitách brutalistní budovy krajského úřadu. Logicky jsme se shodli na potřebě získat více peněz do regionu a zvlášť krajského města. Povzbudivé pro mne ale hlavně bylo to, že hejtman našeho kraje vnímá stejně jako já, že Ústecký kraj skýtá velký potenciál, byť zatím ladem ležící.

Témat ke spolupráci je víc než dost, takže s krajskými politiky se v nadcházejících měsících a letech budu tuším potkávat velmi často.

Sdílejte stránku s ostatními, prosím