Postarejme se o náš kamenolom


Warning: include(/data/web/virtuals/299737/virtual/www/domains/martinkrsek.cz/wp-content/plugins/cornerstone/includes/i18n/shortcodes.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/299737/virtual/www/domains/martinkrsek.cz/wp-content/plugins/cornerstone/includes/classes/Services/Config.php on line 34

Warning: include(): Failed opening '/data/web/virtuals/299737/virtual/www/domains/martinkrsek.cz/wp-content/plugins/cornerstone/includes/i18n/shortcodes.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/299737/virtual') in /data/web/virtuals/299737/virtual/www/domains/martinkrsek.cz/wp-content/plugins/cornerstone/includes/classes/Services/Config.php on line 34

Už asi třicet let probíhají diskuse, bohužel plané, jak naložit s prostorem kamenolomu v centru Ústí nad Labem, až těžba skončí. Bohužel stále nemáme v ruce nic hmatatelného. Žádný plán, dododa zúčastněných stran a dokonce ani jasný příslib společného postupu, prostě nic. Tedy pokud nepočítám žalobu, kterou město Ústí podalo na stát kvůli tomu, že lom byl zařazen mezi chráněná ložisková území.

Dohoda mezi městem, soukromým vlastníkem lomu a příslušnými státními úřady o budoucí podobě území je samozřejmě nutná. Proč? Třeba takový detail, kterým jsou terasy sloužící k přepravě materiálu. Bylo by skvělé se s těžařem dohdnout na jejich zachování i pro budoucí využití území.

Takže co s tím? Žaloby a vleklé soudní spory určitě nejsou řešením. Naopak, je třeba jednat, hledat společnou vizi pro tenhle chybějící kus Mariánské skály a celou oblast.

Ano, i tohle je práce pro dobrého senátora za Ústecko. Více vysvětluji ve videu, podívejte se.


Sdílejte tuto stránku, prosím