Dopis obyvatelům regionu

Ctěné voličky, ctění voliči,

první rok života jsem prožil v historickém činžáku hned vedle ústeckého muzea. Už tím byl můj osud nejspíš předurčen. Lásku k Ústecku a jeho historii jsem přijímal od útlého věku ze starožitných fotografií s ozdobně zoubkovanými hranami. Zachycovaly život mých předků ze Svádova a Krásného Března od roku 1900.

Zhruba v této době se v Ústí narodil první Krsek, byl to praděda Václav. Šikovný soustružník, muzikant, sportovec, ochotník, politik, a také český vlastenec, který prosazoval mírové soužití s místními Němci vlastním příkladem, když se oženil s prababičkou Hildegardou.

Zkrátka a dobře, jsem Echt! Ústečák.

V rodišti svých předků jsem postavil dům a vychovávám tu děti. Jako muzejní historik, publicista a scénárista neúnavně přesvědčuji veřejnost o hodnotách místních tradic. A že to občas bývá těžké... Nežiji ale jen minulostí, o lepší současnost a budoucnost svádím bitvy v roli městského zastupitele. Myslím, že má práce pro Ústecko je za mnou vidět.

Vím, že Vám píšu v dost neklidné době. Valí se to na nás ze všech stran.
Když před sto lety zasáhla svět ekonomická krize, náš region to citelně odnesl. Nedostatečná vládní podpora tehdy vehnala místní obyvatele do náruče nebezpečných nacionalistů. Jak píšu i tady na svém webu, je zřejmé, že i současná krize se může výrazně dotknout právě našeho kraje. Asi víte proč.

Také proto kandiduji do Senátu. Chci, aby stát našemu kraji  a nám, kdo tu žijeme, věnoval náležitou pozornost. A to i poté, co pomine současná doba nejistot.
Na náš region totiž zatím pozapomněly všechny porevoluční vlády. Žádná nepřistoupila k systematické práci na srovnávání regionálních rozdílů. Výsledek vidíte sami.

Mým prvním případným úkolem v Senátu je zajistit, aby obrovské zdražování bez větší úhony zvládly i ty nejvíce ohrožené skupiny obyvatel, seniorské domácnosti, rodiny s dětmi, mladí lidé. To ale nestačí. Společně s dalšími zákonodárci od nás, třeba s chomutovským senátorem Přemkem Rabasem, chci vládu a příslušná ministerstva přimět, aby konaly pro náš region, kterému dost dluží. Však to sami víte.

Chci, aby Vás i mě moje práce bavila, a tak bych pokračoval v tom, co dělám už léta. V malostranských palácích i tady u nás doma bych nadále propagoval bohatou historii našeho regionu, která ukazuje, jak skvělým místem je a může být region, kde s čím dál větší hrdostí žijeme. Nadále budu podporovat místní patrioty.

Teď Vás prosím o jediné. Podpořte naši demokracii a běžte prosím volit.

Za každý hlas pro mne uctivě děkuji a přeji Vám vše dobré.

Martin Krsek

PS: Originál dopisu k tisku najdete tady.

Jak na druhé kolo voleb

Sdílejte můj dopis, prosím